🛫

🏨

Turystyka

Do Kostrzyna przylegają piękne lasy, rzeka Odra i Warta oraz ich rozlewiska, które stanowią zielone płuca miasta, będąc jednocześnie rajem dla turystów.

 

Kierunek rozwoju turystyki wyznacza położenie Kostrzyna nad dwiema rzekami. Położenie wodne między Berlinem a Gorzowem Wlkp., stwarza możliwość organizowania rejsów białej floty z możliwością postoju w Kostrzynie. Do tego celu została wybudowana przystań dla statków pasażerskich. Granica na rzece stwarza możliwości transgranicznego wykorzystania jej pod względem turystyki wodnej.

 

 

 

Kostrzyn to raj dla wędkarzy i grzybiarzy. W samym mieście lasy stanowią połowę powierzchni, a okolice miasta roją się od grzybów i jagód. Wędkarze mogą łowić ryby w Odrze, Warcie, Postomii i niezliczonej ilości kanałów pomiędzy nimi. Występują tu niemal wszystkie polskie gatunki ryb. Okolice sprzyjają również wypadom za miasto na grilla, piknik czy na kąpieliska. W lasach jest też mnóstwo zwierzyny i i nie brak doskonałych warunków do uprawiania łowiectwa.

 

Znaczna rozległość obszaru Ujścia Warty, a także jego charakter, sprzyja rozwojowi turystyki szlakami rowerowymi. Przez obszar Ujścia Warty prowadzi międzynarodowy szlak rowerowy R1, wiodący od Lubniewic przez Sulęcin, Czarnów do Kostrzyna i dalej do Niemiec. Szlak jest dobrze oznakowany i coraz licznej uczęszczany przez turystów. Równie popularny jest międzynarodowy szlak wiodący przez Kostrzyn do Szczecina.

 

W okolicach miasta wytyczono i oznakowano 100 km szlaków rowerowych, oraz wykonano tablice informacyjne o atrakcjach turystycznych i historycznych znajdujących się w okolicy.

 

Największą i najciekawszą atrakcją turystyczną miasta są pozostałości kostrzyńskiej twierdzy, budowanej w latach 1537-1568. Ze względu na stan obiektów fortecznych część wewnętrzna twierdzy nie jest udostępniona dla turystów.

źródła: https://gazetalubuska.pl/most-nad-odra-w-kostrzynie-zamkniety-dla-autokarow-kupcy-to-dla-nas-tragedia/ar/10147782

http://www.kostrzyn.pl/strona-45-turystyka.html

Więcej ciekawych miejsc

Ciekawe obiekty

 Historia | Początki

Stare Miasto jest pomijane, niezauważane przez wielu podróżujących. A szkoda, ponieważ stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną.

Dowiedz się więcej

 Możliwości bez granic

Żadna trasa rowerowa nie oferuje tyle Europy - gdy uda się ją przejechać na całej długości. R1 słusznie nosi swoją nazwę europejskiej drogi rowerowej, ponieważ łączy ona dziewięć europejskich krajów.

Dowiedz się więcej

Bilety na koncerty, spektakle, etc.

Komunikacja PKP

Autobusem w obydwie strony

Noclegi w Kostrzynie

Komunikacja PKS

Komunikacja miejska

Przydatne linki

Polecamy


Wyszukiwanie hoteli 


Wyszukiwanie lotów 


Garnki, patelnie, noże 


Biżuteria dla kobiet 

Znajdź produkt

Znajdź produkt

❓tenczyten.pl

© #StądJestem

Polityka prywatności

Zgłoś nadużycie

Materiały wykorzystane w serwisie pochodzą z: Strona Kostrzyna nad Odrą, Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Kostrzyn turystyka, Kostrzyn w obiektywie, Zamki i zameczki, interaktywna.pl, tenpoznan.pl, przewodnik, fotopolska.eu, gazetalubuska.pl, zdow.pl,

 

i mają one charakter informacyjno - promocyjny, nie sponsorowany.

wybierz stronę

Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udzielamy dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

 

Nie odpowiadamy również za treści witryn, do których prowadzą odnośniki. Korzystanie z portalu jest dobrowolne. Propozycje zawarte w serwisie nie są ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Znaki towarowe użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. Portal ma charakter informacyjno-reklamowy.

udostępnij stronę:

Kostrzyn nad Odrą to malownicze i spokojne miasto położone w zachodniej części Polski w województwie Lubuskim, gdzie dzięki przejściu granicznemu z Niemcami otworzysz się na świat.

 

Poznaj zebrane na stronie informacje na temat początków historii Kostrzyna nad Odrą w którym zaczyna/zaczęło się życie. Dzięki materiałom wykorzystanym na stronie zainspiruj się by odwiedzić piękne miasto Kostrzyn nad Odrą ;)

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.